Ceny serwisu w ASO

BBbiker
Posty: 651
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: BBbiker »

Jeżdżę po górach kiedyś dawno temu w dużym upale doświadczyłem zagotowania płynu - hamulec w podłodzie a hamowanie mizerne koła były tak gorące, że kołpaki przetopiło i odpadły. Nie radzę oszczędzać poza tym dziwne że kogoś stać na Mercedesa a na płyn za 50 PLN co 3 lata już nie?
Awatar użytkownika
dasonen
Moderator
Posty: 650
Rejestracja: 9 paź 2019, o 15:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: dasonen »

BBbiker pisze: 15 wrz 2020, o 13:26 kogoś stać na Mercedesa a na płyn za 50 PLN co 3 lata już nie?
To 50 PLN może być ceną życia.
Ty wiesz jakie to uczucie, kiedy pedał mocno wciśnięty, ale auto nie zwalnia - więc nie będziesz oszczędzać. Jednak wielu ludzi sądzi, że to im się nigdy nie przydarzy i mają takie umiejętności, że dadzą rade nawet wtedy. O ile to pierwsze przeświadczenie może być prawdziwe, to to drugie już nie.
C43 AMG
Pablo
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2019, o 20:50

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Pablo »

Dostałem właśnie kosztorys przeglądu mojego C250. Auto ma 4,5 roku.

Obrazek

Co sądzicie o tej ofercie (serwis w Jankach)? Chyba, że polecicie ASO w Warszawie (najlepiej od strony Janek właśnie), które ma lepsze ceny...
Gwarancja była na 4 lata. Zawsze serwisy w ASO. Jednak teraz zastanawiam się czy np oleju nie zakupić oryginalnego gdzie indziej i im nie dostarczyć? A może filtry również?
C250 AMG line
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Schnaider »

Ceny standard raczej.
Możesz porównać z tym co ja zapłaciłem kilka miesięcy temu - w tym temacie strona 18.
Mniej więcej podobnie będzie w każdym ASO.
Obrazek
adam
Posty: 138
Rejestracja: 28 paź 2017, o 23:43

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: adam »

Pablo,ja bym kupił na Twoim miejscu we własnym zakresie wkład filtra powietrza i filtr mikropyłowy(chodzi pewnie o ten węglowy,ktory jest zamontowany w kabinie przed fotelem pasażera z przodu) bo ceny w serwisie za te filtry porażają.Wtedy im dostarcz i niech wymieniają za 52 za sztukę.Ja na przykład dziś zamówiłem w sklepie stacjonarnym ten filtr węglowy,najdroższy jaki był bardzo znanej,renomowanej marki.Jutro go odbiorę,koszt 70zł.
Natomiast olej silnikowy i filtr oleju wymieniam w ASO z ich materiałami.
hord
Posty: 117
Rejestracja: 14 lis 2017, o 22:23

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: hord »

W ASO chyba wiedza ,tak jak my kierowcy, jak wazny jest płyn hamulcowy,bo cena jego wymiany adekwatna
Awatar użytkownika
dasonen
Moderator
Posty: 650
Rejestracja: 9 paź 2019, o 15:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: dasonen »

Wymiana płynu hamulcowego 317 PLN - to jest pikuś!
Mnie własnie przysłali propozycję serwisu i przebijcie to: :lol: :twisted:
Obrazek
kiedy w pozycji wyżej za 2309 PLN ta "ekstra usługa" jest już ujęta i opłacona:
Obrazek
serwer darmowy minecraft

Żeby nie było, że to tylko dodatkowy opis - na koniec wszystko zsumowali i wyszło im 2 747,80 PLN :lol:
C43 AMG
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1150
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: zmichal »

Też mnie zawsze bawiła ta pozycja we wstępnym kosztorysie, który otrzymuję automatycznie z mercedes me.
Podejrzewam, że statystycznie jakaś grupa nieświadomych, lub niewnikających w cenę klientów za to płaci i stąd to wszystko.
C250 Estate
konrad.z
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:08

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: konrad.z »

Przy aucie 4-5 letnim po gwarancji nie widzę sensu korzystania z ASO. Koszty serwisów horrendalne - tym bardziej w porównaniu do wartości tego 5 letniego auta. Nie ma to wpływu na utrzymanie gwarancji, której już nie ma - a jakość usług przecież nie jest inna niż w dobrym prywatnym warsztacie - z resztą z tą jakością jest też wiele historii - sam miałem przypadek kiedy znajomy elektryk zakładał mi zabezpieczenie w zawsze serwisowanej Insigni i pokazywał zdjęcia przewodów skręcanych "na banana" przez super serwisantów...
Sam mam idealną sytuację bo korzystam z usług warsztatu w Bydgoszczy gdzie jest facet, który 20 lat pracował w Mercedesie i potem sam założył warsztat. Super czysto, elegancko i profesjonalnie, zniżki na oryginalne części prosto od MB - w biurze prawie jak w serwisie są duże telewizory z reklamami Mercedesów, modele i gadżety MB w szklanych gablotach :) Dodatkowo ma możliwość wprowadzania danych napraw i przeglądów do systemu MB i robiąc u nich zachowuje się gwarancję - ale to już wyjątek pewnie - z resztą dla mnie ma niewielkie znaczenie. A ceny jak w normalnym, porządnym warsztacie - może minimalnie wyższe. Za 3k PLN to robiłem duży serwis plus świece i kompletne hamulce AMG na przód i klocki na tył.
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Wojtek »

Co do serwisowania auta w ASO to ma jedną zaletę, jak sprzedajesz to serwisowanie w ASO pozytywnie wpływa na kupującego. Zresztą to rozumiem, jakbym kupował auto to też bym na to zwracał uwagę - ASO to ASO a jak pieczątki (lub faktury) auto ma z niezależnego warsztatu to nie wiesz czy serwisował go specjalista, czy gościu, który tylko młotek potrafi obsłużyć.

Co do cen serwisu to właśnie otrzymałem ofertę z MercedesMe przegląd B+ i wymiana oleju/filtra w skrzyni biegów - 3520PLN
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości